Soğuk Depo Panelleri

Soğutma, besin maddelerinin kimyasal enzim tepkimelerini yavaşlatıp, mikro organizmaların çoğalmasını geciktiren ve ilk hallerine çok yakın bir halde saklamaya olanak sağlayan bir sistemdir.

Her besin maddesi için, depo kapasitesine, muhafaza süresine, sıcaklık derecesine, nem oranına ve gerekli olan yalıtım kalınlığına göre soğuk hava depo projesi oluşturulur. Özel paneller ile yapılan bu odalar sayesinde: özellikle sebze, meyve, et, tavuk, balık, süt ürünleri gibi ürünlerin soğuk hava depolarında iç ve dış ortam sıcaklık farklılıklarından dolayı ortaya çıkan problemleri kesin olarak giderilir.

Soğuk depo panelleri, gıda sektörünün ihtiyacı olan soğuk odaları, soğuk depoları ve gıda isleme alanlarının tavan ve duvarlarında kullanılan, poliüretan yalıtımlı sandviç panellerdir. Yapısal olarak güçlü fakat hafif olan Soğuk Depo Panelleri, tavan ve duvarla birlikte yalıtımı aynı anda çözümler. Bu panellerin kullanım yerleri, meyve sebze depoları, entegre kanatlı hayvan tesisleri, donmuşgıda üretimi yapan tesisler, mezbahalar, mandıralar ve  süpermarketler dir.

Endüstriyel soğuk hava depoları kilitli panelleri, duvar ve tavanlarda kullanılmak üzere özel olarak dizayn edilmişpanellerdir. Bu paneller kendi kendini taşıyan bir sistem  oluşturduğundan, ilave taşıyıcı bir konstrükisyona ihtiyaç duyulmaz. Soğuk hava depo panelleri her iki yüzü polyester veya plastisol boyalı galvaniz sac kaplama arası, arzu edilen kalınlıkta poliüretan yalıtımlı kilitli sandviç panellerdir. Kilitli panellerin eni modüler olup, maksimum uzunluk nakliye sınırıdır. Kilit sayesinde yayılı yük tasıma kapasitesi artar. Oda teşkilinde paneller yan yana dizilip kendi aralarında kilitlenerek yekpare duvar ve tavanları teşkil ederler. Tüm panel ara derzlerine çekilen antibakteriyel silikon sayesinde de, kesin sızdırmazlık sağlanır.

Bir Cevap Yazın