Rockwool Dachrock Yalıtım Levhası

Rockwool Dachrock çok yüksek yoğunluklu monolit levhadır. Genellikle, yüksek basma dayanımı gerektiren ve yoğunluk sınırlamaları olmayan çatılarda kullanılır.
Dachrock yüksek basma dayanımı gerektiren mekanik sabitlemeli uygulamalar ve mekanik sabitleme yerine bitümlü membran üzerine çakıl ve taş serilerek yapılan balastlı çatı uygulamaları için de idealdir. Betonarme çatılarda düşük kalınlıkların kullanılması önerilir. Dachrock 1000×600 ve 2000×1200 mm ölçülerinde üretilir. Genellikle çift kat uygulama yapılan çatılarda üst katman olarak kullanılması tercih edilir. Böyle uygulamalarda Dachrock, altında yaklaşık 120-130 kg/m3 yoğunluğuna sahip levhalar ile birlikte kullanılır.
UYGULAMA ALANI
Dachrock yüksek yük taşıma kapasitesi ile teras çatılarda ısı, ses ve yangın yalıtımı için kullanılır. Özellikle mekanik sabitlemenin yapılmadığı bitümlü membran üzerine çakıl ve taş serilerek yapılan uygulamalar için önerilir. Dachrock ayrıca mevcut çatıların ısı yalıtımını arttırmak ve U değerini iyileştirmek için sadece ince ek bir katman olarak kullanıma da uygundur.
Isı iletkenlik değeri: 0.040 W/mK
Boyutlar: 1000 x 600 mm
2000 x 1200 mm
Kalınlık: 40 – 160 mm
Basma dayanımı: 70 kPa

Bir Cevap Yazın