Polisan Mantolama Exelans Enerji Yapıştırma Harcı

Polisan Exelans Enerji Mantolama yapıştırma harcı : Binaların iç ve dış duvar yüzeylerinde, yatay ve düşeyde uygulanan, polimerler ile takviye edilerek hazırlanmış ısı yalıtımı levhalarının yapıştırılmasında kullanılan çimento esaslı yapıştırma harcıdır. Asbest içermez ve çevre dostudur. Yanıcı değildir.

Kullanım Alanları:

Bina yatay, düşey duvarlarında ve tavanda ısı yalıtımı levhalarının (EPS,XPS,KARBONLU EPS) yapıştırılmasında kullanılır.

Polisan Exelans Enerji Mantolama yapıştırma harcı Genel Özellikler:

Yüksek mukavemetlidir. Plastikliği yüksek esnek ve kullanımı kolaydır. Dona, suya, sürekli neme ve ağır hava koşullarına karşı dayanımı yüksektir. Yanıcı değildir.

Yüzeyin Hazırlanması:

Uygulama yapılacak yüzey boya, kir, toz, yağ ve kırılmış sıva ve beton parçalarından temizlenmelidir. Yağ, parafin gibi yabancı maddeler yüzeyden arındırılmalıdır. Hasar görmüş yüzeyler Exelans Enerji İnce/Kalın Tamir Harçları ile onarılıp uygulamaya hazır hale getirilmelidir.

Malzemenin Hazırlanması:

25 kg’lık torba içindeki toz malzeme 6 – 6,50 lt su konmuş temiz bir kap içinde yavaş devirli bir matkap ile karıştırılır. İşlem karışım homojen hale gelinceye kadar devam ettirilir.  Hazırlanan karışım 5 dakika bekletilip tekrar karıştırılır ve uygulamaya hazır hale getirilir.

Uygulama Yöntemi:

Polisan Dış Cephe Exelans Enerji Isı yalıtım levhasının 4 kenarına, yapıştırma harcının 5 cm kalınlığında çerçeve şeklinde uygulanmasıdır. Isı yalıtım levha tipine ve dübel sayısına göre levhanın ortasına 1-2 adet öbek şeklinde noktasal yapıştırma yapılır. Levha yüzeye yapıştırıldıktan sonra hava sıcaklığına bağlı olarak 12-24 saat içerisinde dübelleme işlemine geçilebilir.

Direkt güneş ışığı altında, sert rüzgarda, sis, yüksek bağıl nem oranında veya yoğun yağışlarda uygulanmamalıdır. Yapılan uygulama priz süresini tamamlayıncaya kadar çeşitli sebeplere bağlı ısınmaya ve yoğun güneş ışığına karşı korunmaya alınmalıdır.

kaynak : https://www.guneyyapiizolasyon.com.tr/sayfalar.3845.mantolama-yapistirma-harci.html