Mantolama Levhası Yapıştırma Harcı

Özellikleri

Binaların iç ve dış duvar yüzeylerinde, yatay ve düşeyde uygulanan, polimerler ile takviye edilerek hazırlanmış, EPS,KARBONLU EPS,XPS ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılan çimento esaslı mantolama yapıştırma harcıdır. Asbest içermez ve çevre dostudur. Yanıcı değildir.

Kullanım Alanları: Bina yatay, düşey duvarlarında ve tavanda ısı yalıtım levhalarının (EPS,XPS,KARBONLU EPS) yapıştırılmasında kullanılır.

Genel Özellikler: Yüksek mukavemetlidir. Plastikliği yüksek esnek ve kullanımı kolaydır. Dona, suya, sürekli neme ve ağır hava koşullarına karşı dayanımı yüksektir ve yanıcı değildir.

Yüzeyin Hazırlanması: Uygulama yapılacak yüzey boya, kir, toz, yağ ve kırılmış sıva ve beton parçalarından temizlenmelidir. Yağ, parafin gibi yabancı maddeler yüzeyden temizlenmelidir. Hasar görmüş yüzeyler ince/kalın tamir Harçları ile onarılıp uygulamaya hazır hale getirilmelidir.

Malzemenin Hazırlanması: 25 kg’lık torba içindeki toz malzeme 6 – 6,50 lt su konmuş temiz bir kap içinde yavaş devirli bir matkap ile karıştırılır. İşlem karışım homojen hale gelinceye kadar devam ettirilir. Hazırlanan karışım 5 dakika bekletilip tekrar karıştırılır ve uygulamaya hazır hale getirilir.

Uygulama Yöntemi: Isı yalıtım levhasının 4 kenarına, yapıştırma harcının 5 cm kalınlığında çerçeve şeklinde uygulanmasıdır. Isı yalıtım levha tipine ve dübel sayısına göre levhanın ortasına 1-2 adet öbek şeklinde noktasal yapıştırma yapılır. Levha yüzeye yapıştırıldıktan sonra hava sıcaklığına bağlı olarak 12-24 saat içerisinde dübelleme işlemine geçilebilir.

 

Bir Cevap Yazın