Mantolama firmaları

Firma seçiminde dikkate edilmesi gerekenler

Öncelikle iyi bir alt yapı ve teknik kadroya sahip, hiçbir işi eksik bırakmamış uygulama hakkında tam bilgiye sahip, uygulama ve iş güvenliği alanında eğitimli ekipleri olan mantolama firmaları tercih edilmelidir.

Uygulamayı yapan mantolama şirketleri yaptığı işin arkasında durabilmelidir. Hem işçiliğe hem de kullanılan malzemeye tedarikçi ve kendisi en az 5 sene garanti verebilmelidir. Uygulamada TS ve CRN standartlarına uygun üreticinin garanti verdiği malzemeler kullanılmalıdır.

Uygulamaya başlanmadan önce sözleşme imzalanmalı ve işin tüm şartları detaylı olarak imzalanan sözleşmede belirtilmelidir.

Mantolama şirketleri uygulamada çalışacak personelin SGK girişlerini bina/site yönetimleri istemeden kendiliğinden vermelidir.

Binada keşif yapmadan ezbere fiyat veren firmalar yerine binayı yerinde inceleyen ve buna göre en doğru fiyatları veren firmalar tercih edilmelidir.

Bazı firmaların mali yapıları işi tamamlayabilecek güçte olmayabilir, aday firmaların mali yapıları incelenmeli ve işin büyüklüğüne göre mutlaka teminat mektubu istenmelidir.

İyi bir uygulamanın olmazsa olmazlarının başında bilgi birikim ve tecrübeye sahip mantolama şirketleri gelir, personeli bilgili tecrübeli olan mantolama şirketlerin uygulamadan kaynaklanan sorun hemen hemen yok gibidir.İkinci olmazsa olmazı standartlara uygun mantolama malzemeleridir, uluslar arası standartlara uygun ısı yalıtım malzemeleri tam koruma sağlar ve uzun yıllar binanızı dış etkilerden korur.

Firmaların öncelikli görevi uzman uygulamacı personel yetiştirip sorunsuz uygulamalar yapmak ve kurumsal kazançlarını ikinci planda tutarak öncelikle ülke menfaatlerini düşünmek olmalıdır, Güney Yapı İzolasyon bunun bilinci ile görev ve sorumluluklarını yerine getirmektedir.

kaynak : guneyyapi

Bir Cevap Yazın