İzolasyon Firmaları, Isı Yalıtım Firmaları

İzolasyonun yapılma amacı, bir yapının içi ve dışı arasındaki enerji transferini sınırlamaktır. Türkiye’nin enerji tüketiminin büyük bölümü konutlarda tüketilmektedir ve bu enerjinin büyük bir kısmı ısıtma ihtiyacı için kullanılmaktadır. İzolasyon nüfus yoğunluğu ve konut sayısı göz önüne alındığında başta İstanbul olmak üzere tüm şehirlerde sağlık, çevre ve ekonomik sebeplerden yapılmalıdır.
İyi bir izolasyon uygulamasının olmazsa olmazlarının başında bilgi birikim ve tecrübeye sahip istanbul’da dış cephe mantolama şirketleri gelir, personeli bilgili tecrübeli olan izolasyon şirketlerinin uygulamadan kaynaklanan sorun hemen hemen yok gidir. İkinci olmazsa olmazı standartlara uygun izolasyon malzemeleridir, uluslar arası standartlara uygun yalıtım malzemeleri tam koruma sağlar ve uzun yıllar binanızı dış etkiler korur.
Bina mantolama firmaları ilk görevi uzman uygulamacı personel yetiştirip sorunsuz uygulamalar yapmak ve kendi kazançlarını ikinci planda tutarak öncelikle ülke menfaatlerini düşünmek olmalıdır.

İzolasyon Firmaları Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

İzolasyon firması ticaret odasına kayıtlı mı?
Firma faaliyette mi? Faaliyet belgesi tarafınıza sunuldu mu?
Uygulama maliyetini üstlenebilecek bir sermayeye sahip mi?
Firmanın banka kredibilite miktarı ne kadardır? Kullanabileceği mevcut tanımlı kredisi var mı?
Firma izolasyon uygulamasının kontrolünü kaç kişilik bir teknik kadro ile yürütüyor. Çalıştığı kadronun SGK sigortalarını ödüyor mu?
İzolasyon Şirketi güvenilir bir markanın 1. sınıf paket sistemini kullanıyor mu?
Yalıtım firması malzemesini kullandığı üreticinin ana uygulayıcı bayisi mi? Üretici uygulayıcı firmanın yaptığı ısı yalıtım uygulamalarına ve işçiliğine garanti veriyor mu?
Firma ısı yalıtımı uygulaması sırasında yaşanabilecek iş kazalarına yada etrafına verebileceği zararlara karşı özel bir sigortaya sahip mi?
Firma ile yalıtım uygulaması sözleşmesi imzalandığında 3 Boyutlu Renklendirme Hizmetini ücretsiz sunabiliyor mu?
Firma ile izolasyon uygulama sözleşmesi imzalandığında binanızın ısı kayıplarını doğru tespit edebilecek teknik donanıma sahip mi?
Sözleşme imzalandığında ısı yalıtım uygulaması sürecinin sorunsuz ilerleyebilmesi için şirket avukatları aracılığı ile Hukuki Danışmanlık Hizmeti verebiliyor mu?
Firma ile sözleme imzalandığında yalıtım uygulaması sürecinde yöneticilerin yükünü hafifletecek hizmetler sunabiliyor mu?
Firma İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımı Derneği) üye listesinde yer alıyor mu? İZODER Üye Tanıtım Kartına sahip mi?
Firmanın gerçekleştireceği ısı yalıtım uygulamasında seçilen malzeme kalınlığı yeterli mi? Uygulama TSE 825 standartlarına uygun mu?
Firmanın daha önce ısı yalıtımı uygulaması yaptığı binaları görebileceğiniz ve dilerseniz yönetici ismi, telefonu, adresi vb. bilgilerine ulaşarak danışabileceğiniz bir referans listesine sahip mi?
İzolasyon firması kurumsal internet sitesi hizmeti var mı? İnternet sitesi ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılıyor mu?
Yukarıdaki soruların cevabı tutarlı ve kanıtlanabilir ise firma gerçekten yaptığı işi ciddiye alıyor demektir ve izolasyon uygulamalarından tam verim alabilirsiniz, aksi takdirde yapılacak uygulamanın eksik ya da hatalı olması durumunda, izolasyon uygulamasının tekrar yapılması gerekir, bu da hem zamandan hemde paradan zarar edilmesine sebebiyet verir.

kaynak : https://www.guneyyapiizolasyon.com.tr/sayfalar.4152.izolasyon-firmalari

 

Bir Cevap Yazın