Isı Yalıtım Sistemleri

Isı yalıtım sistemleri ülkemizde Avrupa ülkelerine nazaran geç başlamıştır. Son yıllarda ısı yalıtım sistemlerine ciddi yatırımlar yapılmışsa da beklentileri  karşılayacak seviyeye ulaşamamıştır. Isı yalıtımı sistemlerinin yakın gelecekte istenilen seviyeye ulaşacağı öngörülmektedir. Isı yalıtım sistemlerinin gelişmesinde şüphesiz en büyük pay, ısı yalıtım malzemesi üreticileri ve üreticilerin uygulamacı bayilerinin dir.

Eski ısı yalıtım sistemlerinde, mantolama şirketleri malzemeleri ayrı ayrı temin eder, dışarıdan usta bularak uygulamayı gerçekleştirirdi. Değişen piyasa şartları sebebi ile artık şirketler kendi bünyelerinde yetişmiş uygulamacı personel bulundurarak yapılan işin kalitesini arttırmaya çalışmaktadır, fakat  işin kalitesini artırmak için sadece personel yeterli değildir, kullanılacak malzeme de işin kalitesini doğrudan etkilemektedir.
Isı yalıtım sistemlerinde  artık ısı yalıtım malzemesi üreticileri, bayilerine kullanılacak malzemeleri paket halinde vermektedir, işin uzmanı olan üreticinin tavsiye ettiği bir biri ile uyumlu malzemeler ısı yalıtım / mantolama uygulamasının sorunsuz yapılmasını sağlamıştır ve son yıllarda yapılan ısı yalıtım uygulamaları ile sektörün ilk zamanlarında yapılan ısı yalıtım uygulamalarının arasında kalite olarak büyük farklar olduğu ortaya çıkmıştır.
Örnek paket ısı yalıtım malzemeleri
Isı yalıtım Levhası : Karbonlu EPS, XPS,Taş Yünü
Yalıtım Levhası Yapıştırıcısı
Plastik Çivili Dübel
Sıva Filesi
Fileli Köşebent
İlk Kat Sıva
Dekoratif Sıva
Dış Cephe Boyası
Ülkemizde en çok kullanılan paket ısı yalıtım / mantolama sistemleri.
Polisan Exelans Enerji ısı Yalıtım Sistemleri
Filli Boya Capatect Dalmaçyalı  Isı Yalıtım Sistemleri
Alsecco Mantolama Isı Yalıtım Sistemleri
Wagner Isı Yalıtım Sistemleri
Baumit ısı Yalıtım Sistemleri
Marshall Thermos Isı Yalıtım Sistemleri
Weber Markem  Isı yalıtım Sistemleri
Mavi Kale Isı Yalıtım Sistemleri
Dyo Klimatherm Isı Yalıtım Sistemleri
Favori Isı Yalıtım Sistemleri
Vitra Therm ısı Yalıtım Sistemleri
Dow Isı Yalıtım Sistemleri
Kale Isı Yalıtım Sistemleri