Duvarların Dıştan Yalıtımı

Bu uygulamalarda ısı yalıtım malzemesi duvarın dış tarafında yer aldığından cephe korunmakta ve sıcak kalmaktadır. Dolayısıyla iç ortamda üretilen su buharı, duvar içerisinden geçerken doyma sıcaklığının altında bir ara yüzey ile temas etmeyeceğinden yoğuşma oluşma riski ortadan kalkacağı gibi cephenin tamamının korunması dolayısıyla ısı köprüleri de meydana gelmez. Tekniğine uygun olarak dıştan yapılan uygulamalar; ısı köprüsü ve yoğuşmadan kaynaklanan sorunları tamamen ortadan kaldırdığı için teknik olarak ideal çözümdür.

Dış cephe ısı yalıtım sistemleri; bu uygulamalar için özel üretilmiş ısı yalıtım levhaları, ısı yalıtım yapıştırıcısı, ısı yalıtım sıvası, donatı fileleri, dübeller ve son kat dekoratif kaplama malzemelerinden oluşmaktadır. Yukarıda anılan sistem bileşenlerinden herhangi birinin diğer bileşenler veya yüzey ile arasında uyumsuzluk bulunması genel olarak tüm uygulamanın performansını etkilemektedir. Bu sebeple; dış cephe ısı yalıtım sistemlerinden beklenen sürekli, kararlı ve yüksek performans kalitesini ve sistem üreticisi firmaların ürün garantisini elde etmek için paket olarak piyasaya sunulan dış cephe ısı yalıtım sistemleri tercih edilmelidir.

Üreticilerin dış cephe ısı yalıtım uygulamalarında kullanılmak üzere özel olarak ürettikleri ve uygulamaya dair spesifik özelliklere sahip aşağıda listelenen ısı malzemelerinin kullanılması mümkündür;

Özel EPS Isı Yalıtım Levhaları
Özel XPS Isı Yalıtım Levhaları
Özel Taşyünü Isı Yalıtım Levhaları

Bir Cevap Yazın