Dış Cephe Giydirme Sistemleri

Dış cephe giydirme sistemleri, teknolojik, kültürel ve toplumsal gelişmeler ve estetik anlayışın değişmesi ile ortaya çıkmıştır. Yapı bileşeni olarak kullanılması çelik ve donatılı betonun yapı sektöründe kullanılmasından sonra olmuştur. Giydirme cepheler, yüksek katlı binalarda kalın ve hantal beton duvarlar yerine ince bir cephenin olması hem bina yükünü azalması hem de yapının içindeki kullanım alanının genişlemesi sebebi ile daha çok tercih edilmektedir. Değişen mimari anlayışa bağlı olarak estetik olarak da tercih edilmektedir.

Giydirme cepheler, perde duvar, asma cephe, giydirme yüz, giydirme kabuk, takma cephe gibi isimlerle de anılmaktadır fakat, en çok giydirme cephe veya cephe kaplama isimleri kullanılmaktadır.
Dış cephe giydirme sistemlerinin özellikleri : 
Genellikle düz ve eşit parçalardan oluşurlar, kendi yükünü ve etkilendiği yükü özel bağlantılar vasıtası il taşıyıcılara iletir, diğer cephelere göre hafif ve incedir, seri üretilebilir, taşıması ve uygulaması kolaydır zamandan tasarruf sağlar, yüzeyinde toz ve kir barındırmaz kolay temizlenir, dış etkilere dayanıklıdır, yalıtım özellikleri vardır.
Bina cephe kaplama sistemlerinin sınıfları : 
Doluluk boşluk ve imalat tipine göre, kullanılacak yapı malzemelerinin özelliklerine göre, montaj uygulama tekniklerine göre, kullanılacağı yüzeyin sayısına göre, kaplama özelliğini yanındaki diğer işlevlerine göre, sınıflandırılabilir, bunların dışında, çabuk panel, ünite, kolon gibi sınıflara da ayrılır.
kap
Giydirme cephe sistemlerinde kullanılan malzemelerin hammaddeleri : 
Ahşap, demir, çelik, sert çelik, nikelli çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, pvc, polipropilen, polietilen, beton, alçı, cam, optik cam, seramik, kompozit, granit, laminant, terracota gibi malzemelerden üretilirler. Ülkemizde genellikle cam, kompozit, çelik ve alüminyum dış cephe giydirmeleri kullanılmaktadır.
Firmamız dış cephe mantolama uygulaması ile birlikte dış cephe giydirme uygulamaları yapmaktadır. Giydirme cephe fiyatları kullanılacak malzemelere ve bina özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya 0216 475 12 41 numaralı telefondan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.